İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeşim Taşı Efsanesi Serisinin Yeni Kitabı Çıktı!


Kayıp Rıhtım sayfası tarafından 2020 yılının en iyi yerli fantastik romanı ödülüne layık görülen Yeşim Taşı Efsanesi serisinin yeni kitabı raflardaki yerini aldı. 

“Gizemli Kitap” adıyla yayımlanan serinin yeni kitabında Oğuz, Umay ve Berk Yeşim Taşı’nı kullanarak ülkedeki esrarengiz olayların son bulmasına çalışırlar. Erlik Han’ın kötü planlarını boşa çıkarmak için Dede Korkut’tan yardım almaları gereken çocuklar, fantastik bir maceraya atılırlar. Heyecan dozu yüksek bu gizemli serüven, Türk mitolojisine dair karakterler ve olaylar eşliğinde sizleri olağanüstü bir maceraya davet ediyor. 

“Karanlık Dünya’nın yöneticisi Erlik Han, 2022 yılının Ankara’sına geldiğinde Kalgançı Çak (kıyamet) kopmaya başlıyor. Korkut Ata, Ülgen ve Mergen’in güçleri Erlik Han’ı mağlup etmeye yetecek mi? Oğuz ve arkadaşları Yeşim Taşı’nı hangi gizli mekânda kullanabilecek? Tepegözler, Aynalar Alemi’nden geçebilecek mi?” sorularının yanıtlarını aradığımız sayfaları okurken mitolojik bir serüvene eşlik ediyoruz. 

Türk mitolojisine ait olağanüstü karakterlerin ve olayların merkezde yer aldığı kitapta Oğuz, Yeşim Taşı’nı kullanabilmek için rüyalarına başvurmaktadır. Ona yol gösteren rüyaları bu kez gizemli bir kitabın içindeki şifreleri aydınlatırken kadim Türk tarihine de fantastik bir yolculuğa çıkmanızı sağlayacak. 

Ömer Ünal

Yazar Ömer Ünal‘ın soluksuz okunan akıcı üslubuyla fantastik olaylar bir araya gelince okuma deneyimi oldukça lezzetli bir hâle dönüşüyor. Sizler de bu eşsiz yolculuğa çıkmak, Türk mitolojisinin dehlizlerinde dolaşmak istiyorsanız vakit kaybetmeyin! Karakum Yayınevi’nden çıkan mitolojik roman özellikle genç okurlar için büyüleyici sahneler vadediyor.

Kitabın Arka Kapak Yazısından:

“Fantastik edebiyatı çocuklarla buluşturan bu kitabı ve yazarını herkesin tanımasını istiyorum.”
Yeşim Mutlu – Milliyet Gazetesi

“Türk mitolojisine ait ögelerin, olağanüstü varlıkların, kültürümüzde yer edinmiş inanç ve ritüellerin özellikle genç okurlar için de kaleme alındığını düşünecek olursak kitabın alanında bir ilk olduğunu ifade etmeliyiz.”
Türkiye Yazarlar Birliği

“Okuyan herkesi gizemli bir yolculuğa çıkartan kitap, semboller üzerinden gerekli sosyal iletileri de okuyucusuna oldukça sürükleyici bir dille aktarmayı başarıyor.” Kitap Eki Dergisi


İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir