İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yaşasın Çocuklar ve Okudukları Kitaplar -15-


Arkadaşlar selamlar…

Tatil ve kitaplara olan ilginiz beni çok mutlu ediyor. Sizlerden gelen mesajlar kitaplarla aranızın iyi olduğunu gösteriyor. Hepinizi tebrik ediyorum, harikasınız…

Bakalım bu haftanın ilk kitabı kimden geliyor? Varlık Yayınları’ndan KALK GİDELİM EDİRNE. Yazarı Esra Alkan.

Esra Alkan seyahat yazarı, belgeselci, televizyon yapımcısı ve arkeolog. Ülkemizin güzel kentlerini bizler için tanıtıyor. Eserlerinde kültürel zenginlikleri keşfediyor ve satır aralarında seyahat ediyorsunuz. 

Edirne’nin nehirleri, köprüleri, camiileri ve tüm güzellikleri bu kitapta sizleri bekliyor. 

Haftanın ikinci güzel kitabı Bilgi Çocuk Yayınları’ndan DÜNYADAN ÖYKÜLER: DOĞA. Kitabın Yazarı Thomas Hegbrook.

Her resim bir hikaye anlatıyor. Bu hikayeleri merak ediyor musunuz? Bu güzel ve sessiz kitabımızda doğanın güzellikleri ve mucizeleri bizleri bekliyor. Nefes kesen çizimler ve doğal ortamındaki tüm yaşamlar, değişimler bizim için anlatılıyor. 

Çok seveceksiniz. 

Üçüncü güzel kitabımız Dinozor Genç Yayınları’ndan TEEN TİTANS GO! PARTİ, PARTİ! Cartoon Network dizisi olan bu renkli ve macera dolu dizide,  havalı süper kahramanlar ve adalet duygusu hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı. Okurken eğlenceli hikayeler sizi başka diyarlara götürecek. Çizgi roman severler bu kitaba bayılacaklar…

Bakalım dördüncü kitabımız kimden?  Yeni İnsan Yayınları’ndan MUTLULUK OKULU. Yazarı Kardelen Özdemir. Resimleyen Alisa Knatko.

Okula başlayan çocukların hayatlarında hiç unutamayacakları gün, okula ilk gittikleri gündür. Heyecanlı ve sabırsız bir gün onları bekler. Tabii beraberinde sürprizler…

Öğretmenin kaleminden, keyifli bir kitap; Mutluluk Okulu.

Beşinci kitabımıza geldik bile. Yordam Çocuk Yayınları’ndan BİZ, BİZİM HİKAYEMİZ. Yazarı Yvan Pommaux – Christophe Ylla- Somers.

Bizim hikayemiz. İnsanlık tarihinin başından bu yana dünyadan geçmiş olan herkesin izi var bu kitapta. Bizler görkemli hikayenin isimsiz kahramanlarıyız. 

Fransa’da çocuk ve gençlik edebiyatı konusunda ödüllü bu eserde göz dolduran resimler ve hikayeler bizleri büyüleyici bir yolculuğa çıkartıyor.

Vakit kaybetmeden kapağı açalım ve serüven başlasın!

Sırada altıncı kitabımız var. Kaşif Çocuk Yayınları’ndan AZİZ SANCAR. Kitabın Yazarı Duran Çetin. Resimleyen Fatma Betül Yıldız.

Ömer’le Bir Kutu Macera dizisinin bu güzel kitabında Nobel ödüllü Prof.Dr. Aziz Sancar’ın bilimsel çalışmalarına ve buluşlarına tanıklık ediyoruz. 

Daha yakından tanımak ve heyecan dolu bilim yolculuğuna çıkmak için hemen okumaya başlamalısınız.

Yine geldik haftanın son kitabına. abm Yayınları’ndan DEĞİRMENLER VADİSİ. Yazarı Noelia Blanco. Resimleyen Valeria Docampo.

Değirmenler Vadisine bir gün, her şeyi en iyi yapan “makineler” gelmiş.

Bu makineler Vadi halkına hayal kurmayı unutturmuşlar. 

Pekiyi vadi halkına tekrar hayal kurmasını öğretecek biri ya da birileri çıkacak mı acaba? 

Bu sorunun cevabını öğrenmek isteyen herkesi bu kitabı okumaya davet ediyoruz. 

Bu haftalık bu kadar sevgili arkadaşlar. Yaşasın çocuklar ve okudukları kitaplar…


İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir