İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hataylı Çocuklar, Uçurtma Şenliği ile Doyasıya Eğlendi


İyilik İçin Sanat Derneği tarafından Hatay Belediyesi’ne bağlı bir çadır kentte hayata geçirilen “Kadın ve Çocuk Dostu Alanlar” projesinin destekçilerinden ALPLA, eğitimin devamlılığı adına bölgeye konteyner sınıf kurdu. Konteyner sınıfın öğrencileri, gerçekleştirilen uçurtma şenliğinde gönüllerince eğlenme fırsatı yakaladı.

Sanatı daha geniş kitlelere yaymak ve genç sanatçıların görünürlüklerine katkıda bulunmak amacıyla projelere imza atan İyilik İçin Sanat Derneği’nin Hatay’da hayata geçirdiği “Kadın ve Çocuk Dostu Alanlar” projesi, destek almaya devam ediyor.

Bu çerçevede projenin destekçilerinden biri olan, dünyanın önde gelen plastik ambalaj üreticilerinden ALPLA, Hatay’da bulunan çadır kentteeğitimin devamlılığı sağlamak amacıyla konteyner sınıf projesinin hayata geçirilmesini sağladı.

Çocukların eğitim alt yapısının güçlendirilmesi ve daha iyi bir öğrenme ortamı sağlanması amacıyla kurulan konteyner sınıf, uçurtma tutkunu Zahit Mungan’ın da katılımıyla gerçekleştirilen uçurtma şenliği ile açıldı. Çocuklar, şenlikte keyifli bir gün yaşadı.

Selin Bozkurt: “Geleceğe Umutla ve Güzellikle Bakıyoruz”

Projeye ilişkin bir değerlendirme yapan İyilik İçin Sanat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Selin Bozkurt, “Felaketin yaşandığı ilk günden itibaren İyilik İçin Sanat Derneği olarak elimizden gelen tüm desteği bölge halkına ulaştırmaya gayret ediyoruz. Bugün gerçekleştirdiğimiz Uçurtma Şenliği de çok renkli ve keyifli bir etkinlikti. Şenlik, çocuklara unutulmaz anılar bırakması ve onları destekleyen bir topluluğun varlığını hissettirmesi için çok kıymetli. Uçurtma uçurma, çocukların hayal güçlerini kullanmalarını, özgüvenlerini artırmalarını ve sosyal ilişkilerini güçlendirmeleri için paha biçilmez bir aktivite… Biz geleceğe umutla ve güzellikle bakıyoruz, aynı duyguları temas ettiğimiz insanlarda da hissetmek çok güzel” dedi.

ALPLA Türkiye Genel Müdürü Emre Canoğlu da; “Kadın ve Çocuk Dostu Alanlar projesine destek vererek, eğitim ve geleceğe dair umut dolu bir vizyonu benimsiyoruz. Konteyner sınıfımızın hayata geçirilmesiyle, çocukların eğitim alt yapısını güçlendirmeyi ve daha ilham verici bir öğrenme ortamı oluşturmayı hedefliyoruz. Projemizin, çocuklarımızın hayallerini gerçeğe dönüştürmelerine, potansiyellerini keşfetmelerine ve parlak bir gelecek için güçlenmelerine büyük katkı sağlayacağını ümit ediyoruz. İçtenlikle ifade edebiliriz ki, paydaşlarımızla birlikte daha iyi bir dünya inşa etme yolunda ilerlemek, bizim en büyük umut ve heyecan kaynağımız” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Hatay’daki çadır kentte eğitimin devamlılığını sağlamak amacıyla kurulan konteyner sınıfı projesini hayata geçiren ve aynı zamanda İyilik İçin Sanat Derneği’nin paydaşlarından biri olan ALPLA, 1955 yılında Avusturya’da kuruldu. Türkiye’deki varlığını 30 yıldan fazladır sürdüren ALPLA, toplumun ihtiyaçlarına duyarlılık gösterme ve sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirme misyonunu sürdürmeye devam ediyor.


İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir