İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Esrarengiz Kelimeler 2: Malikânedeki Yabancı Okurlarla Buluştu


140.000 adetle son yılların en çok satan çocuk-gençlik kitabı Esrarengiz Kelimeler’in 2. kitabı Malikânedeki Yabancı Altın Kitaplar etiketiyle raflardaki yerini aldı. Esrarengiz Kelimeler sayesinde Hayallerinizdeki Okul’a kabul edilen Mert ve arkadaşları okul turunun sonunda çantalarında şifreli notlar bulur ve yepyeni bir ipucu avının peşine düşerler. 

Çocuk ve gençlik romanlarının sevilen yazarı Almıla Aydın’ın kaleme aldığı Malikânedeki Yabancı’da Mert, Esrarengiz Kelimeler sayesinde Hayallerinizdeki Okul’a kabul edilir. Yanında İdil, Nesli, Sarp ve tanımadığı iki çocukla birlikte, Uğuldayan Tepe Yolu’ndaki görkemli malikânenin girişinde, okul turunun başlamasını beklerken heyecan içindedir. Ancak Mert ve arkadaşları, turun sonunda hiç ummadıkları bir sürprizle karşılaşırlar; her birinin çantasından şifreli notlar çıkar. Böylece okulun açılmasına sadece birkaç gün kala, gizemli bir yanı da olan o malikânede kendilerini yepyeni bir ipucu avının içinde bulurlar. Üstelik çetrefilli ve kimi zaman birbiriyle bağlantılı olan bilmecelerle ipuçları, daha önce karşılaştıklarına da benzememektedir. Dayanışma, arkadaşlığın verdiği destek ve kitapların yardımıyla ilerlerler. Bu sırada bir yandan malikânede karşılaştıkları emektarın kim olduğuyla ve Bilge Öğretmen’in tuhaf davranışlarının ardındaki sırla ilgili sorulara da cevap ararlar. En çok merak ettikleri ise son ipucuna geldiklerinde onları neyin beklediğidir?

Sayfa Sayısı: 200

Kapak (Cilt Bilgisi): Ciltli

Fiyatı: 40.00 TL

Dağıtım Tarihi: 13.12.2021

Tür: Çocuk (+12 Yaş)

Kapak Resmi ve Resimleyen: Hande Ünver

Almıla Aydın Hakkında

1970 yılında İstanbul’da doğdu. Daha okumayı öğrenmeden kitapları eline aldı ve o zamandan beri bırakmadı. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümünden mezun oldu. 1992 ve 1996 yıllarında iki kez Amerika’da bulundu ve bu sırada California Üniversitesi’nde İngilizce öğrenimi gördü. Yazmayı hep istedi, ama doğru zamanın gelmesini bekledi. Doğru zaman ise İtalya’ya yerleşmesini bekledi! İlk kitabını 2003 yılında yazdı. İtalyancadan dilimize kitap çevirileri de bulunuyor. Yazara almilaaydin14@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.


İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir