İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çocukları Felsefeyle Tanıştıran “Pisagor Problemi” Raflardaki Yerini Aldı


The Çocuk Yayınları etiketiyle çıkan Cesur Cem ve Beceriksiz Kahramanlar serisinin 4’üncü kitabı “Pisagor Problemi” raflardaki yerini aldı. 8 yaş ve üstü çocukları mitolojik kahramanlarla tanıştıran kitap, içerisinde yer alan siyah- beyaz çizimlerle de onların hayal dünyasına yön veriyor.

Yunan mitolojisine ilgi duyan yazar Stella Tarakson, “Cesur Cem ve Beceriksiz Kahramanlar” serisinin son kitabı “Pisagor Problemi” ile minik okuyucuları Antik Yunan’ın eşsiz dünyasına uzanan fantastik ve eğlenceli bir yolculuğa çıkarıyor. The Çocuk Yayınları markasıyla raflardaki yerini alan kitapta, Cem, annesinin yeni arkadaşının iyi biri olduğundan emin olmak için sihirli vazoyu kullanarak bir kez daha Antik Yunan’a gidiyor. Bilge filozof Sokrates ve matematikçi Pisagor ile tanışıyor. Sokrates ile iyiliğin ve kötülüğün ne anlama geldiğini sorguluyor. Ancak kötü kraliçe Hera’nın yine ona rahat vermeye hiç niyeti yok. Kraliçe, Zoe’yi devasa bir bulmacanın içine hapsediyor. Peki, Cem ünlü matematikçi Pisagor’un yardımıyla bulmacayı çözerek arkadaşını serbest bırakabilecek mi? Yoksa yardım, hiç beklemediği birinden mi gelecek?

Macera devam ediyor

“Cesur Cem ve Beceriksiz Kahramanlar” serisinin ilk kitabı “İşte Herkül Geliyor”da çocukları sürükleyici bir maceraya çıkaran yazar, 2. kitabı “Hera’nın Korkunç Tuzağı”nda onların hayal gücünü ateşliyor. Serinin 3. kitabında çocukları heyecan dolu, bir o kadar da öğretici yeni bir maceraya sürüklerken 4. ve son kitabı Pisagor Problemi ile minik okurlara heyecan dolu anlar yaşatırken Antik Yunan’a dair yeni bilgiler öğrenmeye teşvik ediyor. Yazar Stella Tarakson, aynı zamanda bu kitabında çocukları felsefeyle tanıştırıyor ve kitap okumanın eğlenceli olduğu kadar öğretici olabileceğini bir kez daha gösteriyor.


İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir